Podyum ve Vinil Baskı

Podyum; açılış, defile, kongre ve buna benzer organizasyonlar için düzenlenen sahne şeklinde kurulumlardır. Podyumlar günümüzde vinil baskı ile birleşerek farklı tasarımlar haline getirilebilmektedir. Öncelikle kurulan podyumun organizasyon içerisinde net bir şekilde görünmesi, güvenilirliği, genişliği ve sağlam olması çok önemlidir. Organizasyonun konusuna yönelik olarak kurulan podyumların tasarımı şık bir görünüm için önemlidir. En temel olarak bilinen podyum çeşitleri; kongre podyumu, defile podyumu ve tribün podyumu şeklindedir. Kongre podyumu; genellikle sahne içi malzemelerin konulabileceği ve konuşma yapacak kişinin rahat olacağı genişlikte, merdivenli veya alçak yükseklikte yapılan podyumlardır. Defile podyumu ise; tanıtılacak ürüne yönelik olarak düzenlenebilmektedir. Genişlik istenilen şekilde olmakta ve istenildiği takdirde; merdivenli veya düz yol şeklinde tasarlanabilmektedir. Tribün podyum ise; merdivenlik veya kademeli şekilde alçalan tasarımlarda olabilmektedir. Bu podyum tercihleri tamamen içeriğe bağlı olarak farklılaşabilmektedir.

Vinil baskı; genellikle branda baskı olarak adlandırılan bir baskı türüdür. Dış mekan dijital baskı makinesinde hazırlanan ve ağırlıklı olarak açık alanlarda kullanılan bir baskı türüdür. Kullanımına uygun olarak ışıklı ve ışıksız vinil baskı olarak değişiklik göstermektedir. Vinil baskının afiş amaçlı kullanımı daha yoğun olmaktadır. Ancak vinil baskının en avantajlı özelliklerinden birisi de; kaynak yapılarak parçaların birbirine eklenerek, istenilen boyuta ve uzunluğa getirilebilmesidir. Vinil baskı çok fazla tercih edilen dijital baskı türlerindendir. Vinil baskılar istenildiği durumlarda iç mekanlarda da kullanılabilmektedir. Bunun en somut örneklerinden biri; podyumlardır. Podyumların arka planlarında tanıtılacak ürün afişi olarak istenilen boyutta ve genişlikte hazırlanabilmektedir. Bunun yanı sıra tanıtılacak ürün resminin de eklenilerek, dijital baskı şeklinde podyum içeriğinde sergilenmesi mümkün olmaktadır.

Dilerseniz podyum ve vinil baskının birlikte şık bir tasarım halinde kullanımı hakkında alanında uzman ekibimiz ile iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. Bizim için önemli olan müşterilerimizin isteklerini birebir yerine getirmek, en iyi hizmeti, ürünü ve fiyatı sunabilmektir. Bunun yanı sıra podyum kurulumlarında güvenliğiniz bizim için oldukça önemlidir. Bu yüzden ürünlerimizi en iyi kaliteden hazırlıyor ve hızlı bir şekilde kurulumunu yapıyoruz.